OKUL AÇILDI..ZİL ÇALDI..YÜZLER GÜLDÜ

OKUL AÇILDI..ZİL ÇALDI..YÜZLER GÜLDÜ

Şebinkarahisar'ın Ahurcuk Köyünde yeniden eğitime başlayan ilk okulda zil yeniden çaldı.

HARABE HALİNDEN KURTARILDI

2016 yılında eğitim devam ederken, eğitime ara verilen ilk okulda , okul yeniden tadilat edilerek, 18 öğrencisi, 3 derslik bir müdür odası ile eğitime başladı.

2 sınıf öğretmeni ve bir temizlik personeli ve ek bina olarak yan tarafında bulunan ana sınıfının tadilatınında yapılması suretiyle, eğitim ve öğretim kapsamına dahil olacağı belirtidi.

 Kaymakamlık. Belediye, bazı işletmeler ve hayırsever vatandaşların , köy halkının ve birkaç esnafın sağladığı maddi destekler ile okul harabe halinden kurtarılarak eğitim ve öğretime hazır hale getirildi.

Okulu yıllar sonra faliyete geçirmenin mutluluğu yaşandı. 

Hayırseverlere plaket takdimi Kaymakam Taner Tengir tarafından yapıldı. Kaymakam Tengir’e ise plaket takdimi Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hatice Özkan tarafından yapıldı..

Açılış kurdelası protokol eşliğinde kesildi. Eğitim ve öğretime hazır hale getirilen sınıflar gezildi.

* * * * * *

Gülsen Öğretmen nerde kaldı..?

Gülsen Akyol Mutlu'nun öğretmen olarak ilgili Okulda görevini sürdürmesi bekleniyordu. Ancak sonucun müsbet olmadığı kaydedildi. Kadrolu öğretmen olarak atama beklentisi gerçekleşmeyen Akyol'un Şebinkarahisar camiasında halk tarafından da sevilen ve öğretmen olarak görevini sürdürmesi beklentisi olduğu belirtildi.

Akyol, yerel gazetecilik ve ajans muhabirlikleri  alanında yörede  başarılı çalışmaları ile takdir görürken, Milli Eğitim camiasında da başarılı çalışmalar gösterme azminin devam ettiği biliniyor. 

NEWS BOOK