BİR SEVDADIR YENİCE

YENİCE KÖYÜ DERNEĞİNİN BELGESEL BAŞARISI

İBB meclisi AK Parti grubu Başkan vekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Giresun Federasyonu Başkanı Muhterem Memiş, meclis üyeleri ve davetlilerin katılımı ile gerçekleştirilen Giresun Çamoluk Yenice Köyü belgeseli tanıtım galası Esenler Kadir Topbaş kültür merkezinde gerçekleştirildi.

‘’Bir sevdadır Yenice’’ sloganı ile gerçekleştirilen ve Giresun sivil toplum kuruluşlarının büyük ilgi gösterdiği tanıtım galasında tecrübeli sunucu Musa Ada sunum yaparken Çamoluk Yenice köyü Dernek Başkanı Hasan Cebbar bir konuşma yaparak gururlu olduklarını destek veren üyelerine ve Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya teşekkürlerini sundu.Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Belgeseli beğendiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

ÜÇ AYRI MEVSİMDE ÇEKİM

Belgeselde Yenice Köyünün Tarihi, Coğrafi yapısı, Nüfus ve geçim kaynakları gelenek ve göreneklerini konu alan belgeselin çekimleri Yenice köyü Dernek Başkanı Hasan Cebbar ve yönetim kurulu üyelerinin kurgusu ve yönetmen Burak Doğan eşliğinde 2019 yılı Nisan ayında başlamıştı. Üç ayrı mevsimde yapılan çekimler ile köyün kuruluşundan günümüze tarihi anlatılmakta.

Ayrıca Dernekçilik yapısı ile İstanbul da ki hemşehri derneklerinin en güçlülerinden biri komunun da olan Yenice Derneğinin tarihinden de ayrıntılı şekilde bahsedilmektedir.

Belgeselin içeriği ve kalitesi açısından yapılan değerlendirme sonucu Esenler Belediyesi Kültür Sanat takvimine alınarak Esenler Kadir Topbaş kültür merkezinde 1 Aralık 2019 Pazar günü akşamı gösterime sunuldu.

GİRMEP - Saditoygar