Güven Gürbüz Yazdı "İLGİYE MAZHAR GENEL KURUL-1"

İLGİYE MAZHAR GENEL KURUL-1

ŞEBİNKARAHİSAR VE ÇEVRESİ KALKINMA DAYANIŞMA VE KÜLTÜR VAKFI

1993 yılında kuruldu ve Başkent Ankara'da faaliyetlerini sürdürmekte.

Arzu edilenin çok üstünde icrai faaliyetlerde bulunması elbetteki her Vakıf ve Dernekten beklenir.

Zaman yolculuğunda genele baktığımızda en temel istek ve arzuların hakkımız olan Vilayetliğin İadesi hususudur.

Memleket insanının İktidara yönelik oy tercihlerinin ana sebebide bir umut ışığı olabileceği idi. Maalesef Türkiye'nin gündemine geleceği günü bekliyoruz.Siyasette etkin vekilimizinde ifadesi ile ilk değerlendirmeye alınacağız.

İnşallahla, Maaşallahla geçen zaman yolcuğunda dağların arka yüzü görünmüyor. Çünkü bizler yaya gidiyoruz. Kim ne derse haklıdır. Mücadele kavramının tek başına bir işe yaramadığı gerçeğini unutmamak gerek. Birlikten güç doğar sözü bu gerçeği anlatır.

Kalkınma, gelişmişlik, yerinde istihdam, sanayi, iş kolları, eğitim, yer, yurt vs.vs.vs mücadelenin diğer adımlarından sadece bir kaçı. Elbetteki adımları atarken, gelecek zamanıda hesaba katarak saatimizin zilini çaldırarak uyanmalıyız her gün.

Vakfın, Vilayetlik mücadelesinin yasal zeminlerde talebine yönelik yasal başvuru ile ilgili süreçler maalesef pozitif bir sonuç getirmedi. Önceki başkanlardan Av.İsmail Şenol, ile birlikte diğer hukukcularımızın uğraşlarını yok sayamayız.

Konuya dağın en tepesinden düşer gibi girdiğim için kusuruma bakmayın. Bazen evin kapısı varken, damdan düşmekte değişiklik kazandırıyor insana.

Vakfımızı yönetenlerin bir çoğu ile teşviki mesaimiz olsada, geri planda seyirci kalanlarımızıda bir kenara atmamak lazım. Keza STK ların seçim standlarına baktığımızda çok fazla listeli talepler maalesef göremiyoruz. Görev ve sorumluluk almak elbetteki Atalarımızın genlerinden bir çoğumuza nasib olmamış. Oysaki Yaşam toplumları ileriye taşırken, ne en zenginleri, ne de en akıllıları ayakta tutuyor. Çağa ayak uyduranlar ayakta kalıyor.

Vakfımızın değerli büyüklerinden Himmet Gümrah ağabeyimiz verdiği önergede adımı listeye yazmış. Başkanım Yaşar beyde beni arayarak "Geliyorsun genel kurula değilmi..?" dedi. Yıllarca bende işim gereği aktif olarak vakfın icrai faaliyetlerine katkı sağlayamadığımdan dolayı kendimi mahçup hissediyordum. Tansiyon siyasetimide bırakarak, kürsünün bir kenarından tutunmaya çalışacağım. Yüce Rabbimiz yüzümüzü ak eylesin. Bende Yönetimde kurul üyesi olarak yer aldım..Bazı yerlerde adımız geçmese dahi haber olarak kendimi de Şebin Medya da haberin içine sıkıştırdım. Af ola..

Genel kurul izlenimlerim, genel durum sentezim, konuşmalar, dillendirilen konular, şeker kaymak gibi tatlı STK başkanlarımızın, yöneticilerin, sıfatlarını yakından görmem, sözlerini işitmem, duyguların paylaşımı, hissiyatları kavrayabilmek, beyin okuma yöntemini, kendime göre telepati kurmam, nedendir? niye? niçin..? soruları, kafamı kurcalayan sorular..Elbetteki bunların kaleme dökerken tansiyonumunda ahvali durumunuda göz önüne alarak İnşallah ölmez canımız sağ kalırsa bir sonraki yazıda yazayım diyorum..

Sizleri hürmetle selamlıyorum..

Genel kurulda vazifeye dair olan yol arkadaşlarıma başarılar temenni ediyorum.

Cenab-ı Allah yüzümüzü ak, gönlümüzü pak eylesin.

Güven Gürbüz

14 Ocak 2019 - Başkent Ankara

Tüm yazılar için Blok sayfası

www.guvengurbuz.com