ŞEBİNKARAHİSAR / 19 MAYIS MESAJLARI

ŞEBİNKARAHİSAR / 19 MAYIS MESAJLARI

Şebinkarahisar Kaymakamı, Belediye Başkanı, STK başkanları, Siyasi parti ilçe başkanları, Vekiller, yayınladıkları 19 Mayıs Mesajları ile kutlamada bulundular..

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner TENGİR'in

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” münasebetiyle yayımladıkları mesajı:"Cumhuriyetimizin müjdecisi olan bu günün Cumhuriyetimizin gençlerine ve spora adanan bir bayram olarak armağan edilmesi geleceğin mimarı gençlerimiz için son derece önem arz etmektedir. İnanıyorum ki gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla 19 Mayıs'ta başlatılan medeniyet yürüyüşümüzü çok daha ileri mesafelere taşıyacaklar ve şehitlerimizin kanını temsil eden şanlı bayrağımızı ilelebet en yükseğe taşıyacaklardır. Gençlerimizi, milletimizin en büyük zenginliği olarak kabul ediyor, onlara milletçe güveniyoruz. 19 Mayıs 1919 bir ruhtur, bir inançtır, kararlılıktır, bağımsızlıktır ve Türk Milletinin sesinin yükseldiği, cumhuriyetin filizlendiği gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu günü, ülkenin geleceği olan gençlere, vatanı onlara emanet ederek bayram olarak armağan etmiştir. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıma gayreti içerisinde vatan millet sevdalısı gençlerimize güveniyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile Necip Milletimizin ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını şükran ve minnetle anıyor, vatan uğruna can veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet,gazilerimize acil şifalar diliyorum."

* * * * *

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı'nın 19 Mayıs mesajı

"Milli Mücadele ateşinin yakıldığı 101.yılda evlerimizde de olsa yine aynı ruh ve heyecanla kutlamalarımızı yapacağız.19 Mayıs Saat 19:19'da yine balkonlarımızdan İstiklal Marşımızı coşkuyla okuyacağız.19 Mayıs Atatürk'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun."

* * * * *

ŞEBDER Yönetim Kurulu Başkanı Av. Nilgün Yücel'in 19 Mayıs Mesajı

"Bugün 19 Mayıs,

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ulusal kurtuluş mücadelesini başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 101. yılı.

19 Mayıs, Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.

Ülkemizin kurtarıcısı aziz Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnet ve şükranla anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Av. Nilgün Yücel

ŞEBDER Yönetim Kurulu Başkanı"

* * * * *

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Hüseyin Avni İşcan'ın 19 Mayıs Mesajı

"Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmanın ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğu inancı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Yönetimi adına Başkan Hüseyin Avni İşcan"

* * * * *

ŞEBYARDER Başkanı Mehmet Şimşek'in 19 Mayıs Mesajı

"Saygıdeğer Şebinkarahisarlılar Kıymetli dostlarımız,

Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919'un 101.yıl dönümüne ulaşmanın mutluluğunu coşku ve heyecanını yaşıyoruz.

19 Mayıs, Türk Milleti'nin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık bir geleceğe olan inancın kuvvetlendiği günün adıdır.
Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmenin en büyük görevimiz olduğunun bilincindeyiz.
Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile, insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.(Mustafa Kemal Atatürk)
Vatanımız için canlarını feda eden başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun.
Yönetim Kurulu adına Başkan
Mehmet ŞİMŞEK"

*  *  *  *  *

Şebinkarahisar AK parti İlçe Başlanı Nejat Okuyar'ın 19 Mayıs Mesajı

"Gençlikle iftihar ediyorum ve gençliğe güveniyorum.'' (Mustafa Kemal Atatürk)
BAŞTA GENÇLERİMİZİN ve TÜRK MİLLETİNİN 19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI KUTLU OLSUN..
MAREŞAL GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve SİLAH ARKADAŞLARINI SAYGI ve MİNNETLE ANIYORUM.."

*  *  *  *  *

Milliyetçi Hareket Partisi Şebinkarahisar İlçe Başkanı Sait YEĞEN'in 19 Mayıs Mesajı

"Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!
19Mayıs1919

Sait YEĞEN
Milliyetçi Hareket Partisi
Şebinkarahisar İlçe Başkanı"

Şebinkarahisarlı Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç

"Güneşin Samsun'dan doğduğu, milli egemenliğimizin adımlarının atıldığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı 19 Mayıs'ın 101. yılı; Ata'mızın cumhuriyeti emanet ettiği gençliğin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!"

*  *  *  *  *

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk'ün 19 Mayıs Mesajı

"Samsun'a çıkışının ve milli mücadelenin başlangıcının 101. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle yâd ediyorum.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'mız kutlu olsun. "

*  *  *  *  *

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı'nın 19 Mayıs Mesajı

"101 yıl önce bugün Samsun’da milli mücadelenin ateşi yandı. Kurtuluştan kuruluşa giden yol aydınlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Sonsuza kadar Bağımsızlığımızı ve Cumhuriyeti korumak görevimizdir."