İTM : "GÜCÜNÜZÜ ŞEBİNKARAHİSAR İÇİN BİRLEŞTİRİN"

NOSTALJİ'DEN KALAN YAZILAR

İsmail Türkmen'in Kaleminden,

"SAYIN MİLLETVEKİLLERİM GÜCÜNÜZÜ ŞEBİNKARAHİSAR İÇİN BİRLEŞTİRİN"

Bazen tarihi zat olma fırsatı kendiliğinden gelir insanın hayatına, "Beni değerlendir, tarih seni unutmasın." Der bize. Ama bazen biz farkına varmayız bu fırsatın. Bazılarımız şanslıdır bizi uyarırlar. Bu fırsatı yakalamamızı sağlarlar.

İşte bu fırsatlardan biri Şebinkarahisarlı Sayın millet vekillerimiz Ahmet Baha ÖĞÜTKEN ve Ünal GACIR ile yakın ilçemiz evladı AKP grup Başkanı Giresun Millet vekili sayın Nurettin Canikli için doğmuştur.

Sitem için haber araştırırken on üç ilin büyük şehir yapılacağı haberine rastladım. Bu bizim Şebinkarahisar için bir tarihi fırsat olmalı diye düşündüm.

Bizim bitmez derdimizdir, hanı Abdurrahman Karakoç'un bir şiirinde "bu dava bana dedemden kaldı, Hakim Bey." Dediği gibi bu dava bize dedemizden kaldı.

Neler çekmedik, ne hikâyeler dinlemedik ki bu uğurda, Kulakları çınlasın arkadaşım Hayri Bakıcı bu uğurda çok çaba harcadı adeta kazanmanın kıyısından döndü. Belki de Danıştay'a açılmış tek vilayettik hak davası olarak Gines Rekorlar Kitabına girecek girişimi Ankara Şebinkarahisar Vakfı başkanı Avukat İsmail Şenol açtı bu uğurda.

Ve her yerel ya da genel seçim dönemimde Şebinkarahisarlı 'ya oy karşılığında yapılan vaatlerin birinci sırasında vilayettik hakkının verilmesi, ikinci sırasında vilayetimizle ulaşımının sağlayan yolların yapılacağı üçüncü olarak da hastaneye uzman dr. Getirileceği seçenek olarak sunulur.

Ben ve benim yaşımda olanlar bu ümitlere sarılarak büyüdük, bizden küçükler de bu avuntuları dinliyor.

Gurbetteki derneklerimiz Şebinkarahisarlıya yardım için ayıracağı zaman ve ekonomiyi başbakanımızın kapısında bir umut sizin illik hakkınızı vereceğim demesi umudu ile toplanarak geçirmektedir.

Giresun AKP millet vekili sayın Nurettin Canikli bey hem AKP grup başkan vekili olmanız hem de sayın başbakana yakınlığınız nedeni ile ,İstanbul millet vekillerimiz Ahmet Baha öğütken ve Ünal Gacır beyler

Şebinkarahisarlıyı bu deden kalma davasından kurtarma fırsatı 13 ilin büyük şehir yapılması için hazırlanan kanun taslağına siyasi gücünüzü kullanarak Şebinkarahisar'ın illik hakkının iadesi yönünde bir madde eklenmesi yönünde önerge vermektir.

Şebinkarahisar'ın il olması, Kelkit havzasının ekonomik ve kültürel yönden kalkınması ve yöredeki iç göçün durdurulmasını sağlayacak. Ve sizleri bu yörenin ölümsüz kahramanları yapacaktır.

Evet sayın millet vekillerim sayın Nurettin Canikli, sayın Ünal Gacır ve sayın Ahmet Baha Öğütken beyler Şebinkarahisar'ın illiği için siyasi gücünüzü kullanmanızı sizlerden istirham ediyoruz.

13 Mart 2012

İsmail TÜRKMEN

İsabturk.com Genel koordinatörü

Eğitimci ,şair, yazar"