ÜT : " ÇOCUKLUĞUMA ÖZLEM "

'NOSTALJİ'DEN KALAN YAZILAR

Ümit Telli'nin Kaleminden,

" ÇOCUKLUĞUMA ÖZLEM "

Size bir sey deyim mi ? Çedeneli bestili özledim ben...Onu çeke-uzata kemirmeyi.

Fırıngurusuyla ve hasretle cıvıh yumurtaya banıp banıp yemeyi özledim.

Peskimet gadar olmasa da Kete'yi , Gatmeri , dolangir'i özledim.

Hükumet binasının betonunda firensiz bisiklete binmeyi özledim tıpkı Gıdalı oynamayı özlediğim , iliğine Mile sektirmeyi " - Her sey ! Mum-direk ! " diyerek artık o da ne demekse.

Gayhınmayı özledim Küpçüler de , istiklal'ın rampa da .. Hoplanbaç'a denk gelip devrilmeyi özledim Tekbacak Gayhımla. Onunla üşümeyi. Ahlat yemeyi özledim birde. Dağun toplamayı , ellerime dikenleri bata bata Tavşan Kirazı yemeyi , Guzugulağından ağzımın çörüşmesini , çoban ekmeği bulup bayırlar da mal yayarken azığıma gatıh etmeyi özledim.

BABAM'I Özledim ben yaa ! Gene ahlıma düştü , O dırnağı bile olamadığımız Dert yükünü sol yanına Dünya yükünü sağ omuzuna atmış Sekizköşe kasketine Gurban olduğum ADAM'I özledim. Epey de oldu gideli ! Bir Otuz yıl oldu herhal Onun dizlerine oturmayalı. Soyduğu elmanın gabuhlarını goparmadan kesmesini , GÜL 'e beğzedip Anam'a uzatmasını görmeyeli.

Çocukluğumu özledim ben !

Sabah sadırlı halde Güneşe garşı durmayı. Anne denen varlığın Şefkatle harmanlanışını özledim.

Yalan dan da olsa bir daha öyle sarıp sarmalamasını..

Keşke ! Ah Keşke !

Bir gün olsun verilse bana o masum günlerimden. Annemi hiç üzmesem , doya doya ' BABA ' diyebilsem. Bir ömür omuz omuza gelebileceğim Arkadaslar edinsem. Sadece o gün .. Sadece Ben'i Sevse Annem. Birtek Ben'i omuzlarına Alsa Can'ım BABAM. nolur yani. ?

Özlem diyorum. Özledim diyorum. Ne anlıyorsunuz ?

Çocukluğumu özlüyorum !

Çocukluğumu .. Diyorum !!

Ümit TELLİ

sebinmedya.com

17-01-2013

www.sebinmedya.com

Yazarı"