ST : " BU ATEŞ SÖNMEYECEK "

NOSTALJİ'DEN KALAN YAZILAR

Sadi Toygar'ın Kaleminden;

" BU ATEŞ SÖNMEYECEK "

" Seçimler bitti,halk görevini yaptı,şimdi konuşma ve hizmet sırası vekillerimizde..

TBMM'sinde bizleri temsil edecek olan,İstanbul'dan seçilen hemşerilerimiz Ünal Kaçır ve A.Baha Öğütken, seçim çalışmalarında sık sık dile getirdikleri,'' Şebinkarahisar halkı iade-i itibar bekliyor'' sözleri ile bütün Şebinkarahisar ve yöresinin duygularını dile getirdiler.

Sayın Ünal Kaçır,yeni hükümetin ustalık döneminde,etkin bir görevde olmasını bekliyor ve hak ettiği Bakanlık koltuğuna oturmasını,bütün yöre halkı istiyor ve destekliyor.

Aynı zamanda Giresun milletvekili Nurettin Canikli,Bakanlık koltuğuna çok yakın olduğunu,kulislerde ve sohbetlerde dile getiriliyor.

Yöre insanı hizmetlerin devamı için vekillerini ustalık döneminde etkin yerlerde görmek istiyorlar

Bu Ateş sönmeyecek

Yeni Şafak gazetesine verilen Şebinkarahisar Vilayetliği hakkında, ''Sayın Başbakanımız kazanılmış il hakkımızı sizden istiyoruz'' ilanından sonra Şebinkarahisar Ulusal medyada ve kamuoyunda ilgi odağı oldu..Bu konuda derneklerimiz ve vakfımız Levent Akatlar'da yaptığı şölende 10.000 kişiyi bir araya getirdi ve bu konuda her şey konuşuldu.Sivil toplum kuruluşları,hem canlı yayın,hemde gazete ilanı ile duygularını dile getirdiler.600.000 kişinin ortak dileği ,yeni hükümetin '' Şebinkarahisarı tekrar il yapmasıdır''.

Bu ateşi söndürmemek adına yoğun çalışmalar yapan, Onursal Başkan Hayri Bakıcı, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Yücel Kısa, vakıf Başkanı Avni İşçan,Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç , gazetemiz haber ekibi ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek , Şebinkarahisarın haklı davasında koordineli çalışma yaparak, ''Bu ateş sönmeyecek'' dediler.

Yapılan yayınlar ve sivil toplum kuruluşlarının yaptığı faaliyetler sonrası,yöre halkı artık konunun Başbakan Erdoğan tarafından,daha evvel Şebinkarahisar'da siyasi yasağının kalkığı tarih olan 2001 yılındaki verdiği sözü tutmasını bekliyorlar. ''Şebinkarahisar il olmayı hakediyor'' dediğini unutmamasını istiyorlar

Giresun milletvekili Sayın Nurettin Canikli'nin ,Şebinkarahisar ziyaretinde dile getirdiği,Şebinkarahisar vilayetliği ''Artık olgunlaşmıştır', haklı davasında iade-i itibarı verilecektir,dedi.

Bizlerde her ortamda dile getiriyoruz.Artık ,''Söz sırası Başbakan'da''

Konuşma sırası artık Başbakandadır. Seçimden sonra vereceği kararla adalet yerine gelecektir ve Şebinkarahisar'da kalkınacaktır.Başbakanımıza güveniyoruz.

21 Haziran 2011

SADİ TOYGAR "