!HABER : " VEKİLİMİZ A.BAHA ÖĞÜTKEN'DEN SICAK İLGİ "

VEKİLİMİZ AHMET BAHA ÖĞÜTKEN, ŞEBİNKARAHİSARLILARI İFTARDA AĞIRLADI.

" Bir zamanlar haberdiler..."

Tarih : 21 Ağustos 2011

VEKİLİMİZ A.BAHA ÖĞÜTKEN'DEN SICAK İLGİ

İSTANBUL MİLLETVEKİLİ AHMET BAHA ÖĞÜTKEN, İSTİNYE'DEKİ İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL TESİSLERİNDE ŞEBİNKARAHİSARLI HEMŞERİLERİ İLE İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ...

AHMET BAHA ÖĞÜTKEN: MİLLETVEKİLİ SEÇİLMEMDE HEMŞERİLERİMİN BANA VERDİĞİ DESTEĞİN ÇOK BÜYÜK KATKILARI OLDU...

 

İstinye'de bulunan Sosyal tesisler'de davetlileri karşılayan, Milletvekilimiz Ahmet Baha Öğütken, hemşerileri ile tek tek ilgilenerek onlara hoş geldiniz dedi.

Öğütken'in sıcak ilgi ve alaka gösterdiği iftar davetine yoğun katılımın olmasından dolayı oldukça memnun olduğu gözlendi. Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Yücel Kısa, Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan ve Ahmet Baha Öğütken'in Şebinkarahisar'ın sorunları ve bu sorunlarla ilgili yapılması gerekenler hakkında fikir alışverişinde bulunmaları da dikkatlerden kaçmadı.Gazetemizin yeni sayısına da ilgi gösteren davetliler, güncel olayları ve gündemi ''Şebinmedya internet gazetesi'' ve ''Kelkit Vadisi Sesi'' gazetesinden takip ettiklerini belirterek, başarıların devamını, iyi dilek temennileri içinde ilettiler..

YÜCEL KISA: MİLLETVEKİLLERİMİZLE BİRLİKTE SORUNLARIMIZA ÇÖZÜM ARAYACAĞIZ.......

Akşam ezanının okunması ve oruçların açılması sonrasında teşekkür konuşmaları da yapıldı. İlk konuşmayı yapan Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Yücel Kısa özetle şunları ifade etti. "Bu dönem iki Şebinkarahisarlı milletvekilimiz TBMM' de bizleri İstanbul'dan temsil edecek. Seçim dönemimizde biliyorsunuz Sipahi Köyü Derneğinden başlayan seçim çalışmaları destek toplantılarımız, Sarıyer'de yaptığımız iki büyük toplantı ile devam etmişti. Bu toplantılarda emeği geçen bütün arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum. Bu günden sonra iki milletvekilimizin de katılacağı ilk toplantıda Şebinkarahisar'ımızın sorunları ve İstanbul'da yaşayan Şebinkarahisarlıların sorunlarını dile getirerek çözüm yollarını hep birlikte arayacağız" dedi.

AVNİ İŞCAN: ŞEBİNKARAHİSARLI HEMŞERİLERİMLE GURUR DUYUYORUM....

Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan ise yaptığı konuşmasında Trabzon'da yapılan olimpiyatta, yaptığı başarılı organizasyonla Şebinkarahisarlıların gururu olan hemşerimiz EYOF Genel Koordinatörü Nihat Doker ve elde ettiği başarıdan dolayı Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık'ın kendisini son derece gururlandırdığını belirterek sözlerine şöyle devam etti. "Şebinkarahisarlılar hem örgütsel faaliyetleri, hem ülkemize yaptıkları hizmetler ve hem de ülkemize olan bağlılıkları ile Türkiye gündeminde artık kendilerinden söz ettiriyorlar. Bunun için çalışmalarımızın, birlik ve beraberliğimizin bu şekilde devam etmesi beni oldukça memnun ediyor." Ahmet Baha Öğütken'e başarılar da dileyen Sayın İşcan birlik ve beraberlik içinde çok daha güzel çalışmalara imza atacaklarını da vurguladı.

AHMET BAHA ÖĞÜTKEN: MİLLETVEKİLİ SEÇİLMEMDE HEMŞERİLERİMİN BANA VERDİĞİ DESTEĞİN ÇOK BÜYÜK KATKILARI OLDU...

Milletvekili seçildikten sonra hemşerileri ile ilk defa geniş çaplı bir organizasyon ile bir araya gelen ve onları ağırlayan İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken, yaptığı konuşmasında özetle şunları ifade etti. "Değerli misafirlerim ve basın mensubu arkadaşlarım, hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz şeref verdiniz. Seçim öncesi sizlerle beraber çok güzel çalışmalar yaptık. Sizlerle birlikte çıktığımız bu kutsal yolculukta başarıyı elde ettik. Elde ettiğimiz bu başarıda hemşerilerimin çok büyük katkısı oldu. Vakıf ve dernek başkanlarımızın katılım ve organizasyonlarıyla yapılan toplantıların milletvekili seçilmemde çok büyük katkıları oldu. Bizleri desteklediniz, hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Sevgili hemşerilerim, ramazanın hem huzurunu, hem bereketini yaşayarak hem de siyasi çalışmalarımıza devam ederek, sanki seçim çalışması yapıyormuş gibi evleri geziyoruz, toplantılar yapıyoruz. Ama bugün bir farklılık yapalım, sadece partili partisiz tüm hemşerilerimizle bir arada olalım istedik. Çünkü bazı geceler beş, altı tane toplantımız oluyor, iftarımız oluyor. Bugün dedim ki, hemşerilerimle birlikte olacağım, onlara teşekkür edeceğim. Çünkü seçim esnasında güzel günler yaşadık. İnşallah bundan sonrada devam edecek. Hem Şebinkarahisar'a gideceğiz, çalışmalarımız orada devam edecek, hem de İstanbul'da yapacağımız çalışmalar devam edecek. Ben milletvekili olduktan sonra ilk önce mahalle başkanlarımızı aramaya başladım, arkasından kanaat önderlerimizi aradım. İstanbul'da on iki ilçede bizimle beraber kim çalıştıysa kim önderlik ettiyse hepsine teşekkür ettim ve etmeye devam edeceğim. Hepinizde telefon numaralarım var. Bu telefonlar laf olsun diye değil. Beni her saat arayabilirsiniz, net olarak söylüyorum. Elimizden geldiğince yapabildiğimiz her türlü desteği, hem hemşerilerimize, hem halkımıza söz verdik yapacağız. Biz bu yola öyle çıktık" dedi.

AHMET BAHA ÖĞÜTKEN: BENİM SİYASET YAPMAMDAKİ EN ÖNEMLİ ETKENLERDEN BİRİSİ ANKARA'DA HAVADA UÇAN ANAYASA KİTAPÇIĞIDIR...

Sayın Öğütken sözlerine şöyle devam etti. "Benim siyaset yapmamda en önemli etkenlerden birisi de, Ankara'da havada uçan Anayasa kitapçığı oldu. O dönemin başbakanına yapılmış olan hareket beni o zaman çok üzmüştü. Bir gecede ülkemizde ekonomi berbat olmuştu. Ticaretle ilgilenenler bunları çok iyi biliyor. Bizim iktidara geldiğimiz günden itibaren geriye dönüp baktığınızda Türkiye'nin üzerinde mucizevî işler yaptığımızı görüyorsunuz. Ama yapılacak çok daha fazla iş var. Şu günlerde sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Allah hepimizi korusun, bu vatan evlatlarını korusun. İnşallah gereği yapılacak. Bu konuda başbakanımız çok kararlı. Allah şehitlerimize, şehit ailelerine, gazilerimize hepsine, bu vatan için kim bir çivi çakıyorsa hepsinden Allah razı olsun diyorum."

AHMET BAHA ÖĞÜTKEN: TÜRKLER NEREYE GİTTİYSE, OSMANLI NEREYE GİTTİYSE, NEREDE BİR MÜSLÜMAN VARSA, BUGÜN TÜRK DEVLETİ ONLARIN YANINDA...

"Bosna ziyareti ve Somali'de açlıktan ölen binlerce insan için top yekün vermiş oldukları mücadeleden de bahseden Sayın Öğütken sözlerini şöyle devam etti. "İki üç günlüğüne Bosna'ya gittik. Orada şehit ailelerini ziyaret ettik, onlarla beraber iftarlar yaptık. Türkler nereye gittiyse, Osmanlı nereye gittiyse, nerede bir Müslüman varsa Türkiye devleti onun yanında. Oralarda devletimizin neler yaptığını görünce inanın çok duygulandım. İşte Somali. Bizim ne işimiz var Afrika'da diyebiliriz. Ama oraya da sahip çıkıyoruz. Orası için hepimiz birçok şeyden fedakârlık yapıp yardım ediyoruz. Kızılay ve birçok sivil toplum kuruluşları ciddi anlamda yardım yapıyor. Orada su kuyuları açıyoruz. Yani baktığımız zaman Türkiye gücünü Dünya'da Sayın Başbakanımızla hatırlamaya başladı."

AHMET BAHA ÖĞÜTKEN: EKİM AYINDA TÜM ŞEBİNKARAHİSARLI DERNEK BAŞKANLARIMIZI ANKARA'DA AĞIRLAMAKTAN BÜYÜK MUTLULUK DUYACAĞIM...

Sayın Öğütken sözlerine şöyle devam etti. "Biliyorsunuz bir ekimden sonra Ankara'dayım. Dernek başkanımız bir ekimden sonra dernek başkanlarını alıp Ankara'ya geleceğiz diye söz verdi. Sözümüz söz. Ağırlayacağız, dedik ağırlayacağız inşallah. Bu gün olduğu gibi oraya da gelirseniz şeref verirsiniz. Bu bir davettir ve davetin yenilenmesidir. Hepinize tek tek teşekkür ediyorum. İnşallah Bayramın hemen sonunda Şebinkarahisar'a geçeceğiz. Orada da hem hemşerilerimizle, hem buraya gelemeyenlerle birlikte olacağız. Şebinkarahisar'da Bayramdan sonra birçok etkinlik var. Orada yapılan her faaliyet burada, burada yapılan her faaliyet orada ses getiriyor. Bu da birlikteliğimizi arttırıyor. Hangi fikirden olursak olalım, bu birliktelik ne kadar güçlü olursa, ne kadar birbirimize sarılıp yürürsek başarılı oluruz. Bu seçimlerde çok iyi biliyorum ki farklı fikirlerden birçok hemşerim ve arkadaşlarımız sadece Şebinkarahisarlı olduğum için bana oy verdiler. Hepinize teşekkür ediyorum. Geceniz mübarek olsun" dedi.

Teşekkür konuşmalarından sonra devam edilen iftar yemeğinde, Ahmet Baha Öğütken masalara giderek hemşerileri ile sohbet etti. Katılımcıların memnun kaldığı görülen iftarda Sayın Öğütken de hemşerileri ile sıklıkla bu tür toplantılarda bir araya gelmek istediğini de ifade etti.

İftar yemeğine, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Yücel Kısa ve yönetimi, Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan, Kadın Kolları Başkanı Şaziye Gülte,Şebinkarahisar Vakfı sekreteri Turunç Bay, Şebinkarahisar köy dernek başkanları ve yöneticileri, İstanbul İl Emniyet Müdürü Yardımcısı Mehmet Hasbal, AK Parti Sarıyer Belediyesi Meclis üyesi Fuat Bay, AK Parti Kâğıthane İlçe teşkilatı yönetim kurulu üyesi Tufan Öztürk, MHP Sarıyer Belediyesi Meclis üyesi Erol Akkuş, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, eski muhtar Bilal Özdemir ile birlikte iş adamlarımız ve Şebinkarahisarlı hemşerilerimiz katıldı.

21 Ağustos 2011

Şebinmedya Haber Müdürü: İlhan Çabukol