KNKYZR : " BU PROJE ŞEBİNKARAHİSAR'A YAKIŞMIYOR! "

- AHMET YELES -

" BU PROJE ŞEBİNKARAHİSAR'A YAKIŞMIYOR!"

"Şebinkarahisar Belediyespor'un maçlarını oynadığı İlçe Stadında yapımı devam eden çalışmalar bir türlü sona ermezken, projedeki önemli detaylar Şebinkarahisar'a yakışmıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Şebinkarahisar İlçe Stadında sentetik futbol sahası, yeni tribün ve soyunma odası ile saha aydınlatma çalışmaları ligin başlamasına 1 ay kalmasına rağmen bir türlü bitirilemedi. Bu yetmezmiş gibi proje dahilinde olan soyunma odalarının da küçük oluşu tepki çekiyor. 21 kişilik isim listesi verilen müsabakalarda soyunma odalarının 14 kişilik ve oldukça küçük olması, bunun yanı sıra diğer odaların da kullanımı güçleştirecek şekilde küçük olması nedeniyle sporseverler tarafından tepki çekiyor.

Tek tip proje olduğu ileri sürülen özellikle soyunma odalarının kullanımının işlevsiz olduğu gözle görülürken, diğer ilçelere kıyaslandığı zaman ilçemizinki oldukça kötü durumda. 21 kişilik futbolcu, 1 antrenör, 1 yönetici ile 14 kişilik soyunma odalarına nasıl sığdırılacağı adeta merak konusu oldu.

Şebinkarahisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün yanı sıra ilçe ve il siyasetçilerinden soyunma odası inşaatını durdurması ve ilçemize yakışır bir proje haline getirilmesi gerekiyor.

Diğer yandan saha zemininde sadece mıcır taşı bulunurken, sentetik çim henüz serilmemesi ve Şebinkarahisar Belediyespor'un da antrenmanlarına başlayamamasına neden oluyor.

Tüm bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda Şebinkarahisar'a negatif ayrımcılık yapıldığını yorumlarının konuşulmasına da sebep oluyor.

Ayrıca önceki gün görevine kısa bir süre önce başlayan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Çalgan da ilçemize gelerek bir dizi incelemelerde bulunuldu. Ancak bu sorunlar kendilerine iletilip iletilmediği bilinmiyor."

Yeni Şebinkarahisar / AHMET YELES "